Ücretsiz Link Analizi

Arama Motoru Optimizasyonu

Ücretsiz Link Analizi


URL yazınWanaliz SEO Araçları: Ücretsiz Link Analizi

Ücretsiz Link Analiz aracı ile bir web sitesindeki belirli bir sayfanın ne kadar dahili link (internal link) ve ne kadar harici link (external link) içerdiğini bulabilirsiniz. Ayrıca bu linklerin hangilerinin nofollow yada dofollow olarak tanımlandığını öğrenebilirsiniz

Arama motorları için web sitenize gelen harici linkler (external links) arama motoru sıralaması için önemli bir göstergedir. Bir web sayfasına gelen harici linklerin yüksek sayıda olması o sayfanın aranan konuda otoritesinin yüksek olduğunu gösterir ve arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda gösterilir.

Web sitesindeki dahili linkler (internal links) ise arama motorlarının sitenin yapısını, organizasyonunu anlamasına yarar. Dahili link sayısının yüksek olması web sitesinin yapısının daha iyi anlaşılmasını sağlar.

Eğer dahili yada harici linkler dofollow olarak tanımlı ise bu linklerin arama motorları tarafından takip edildiğini, sitenizin sıralamasını etkilediğini gösterir. Nofollow olarak tanımlanmış linkler ise web sitesine ziyaretçi taşımasına rağmen arama motorları tarafından takip edilmez, yani arama sonuçları sıralamasına etki etmez.